Porady‎ > ‎

CW 6.3 na Win 7 64bit

opublikowane: 9 lut 2012, 11:56 przez Maciej Bojczuk   [ zaktualizowane 19 lut 2012, 14:10 przez Krzysztof Urbański ]
Na pewno niektórzy mają już dość używania wirtualnej maszyny tylko dlatego, że CodeWarrior nie działa w systemie Windows 7 64-bit, ale okazuje się, że da się uruchomić CodeWarrior v6.3 na platformie 64-bitowej.
Wiadomość ucieszy wszystkich posiadaczy tegoż systemu operacyjnego - jest jednak mały problem. Żeby uruchomić CodeWarrior'a należy go najpierw pomyślnie zainstalować w systemie 32-bit. Dalej jest tylko gorzej.
Pierwszym krokiem jest skopiowanie katalogu (Freescale) z folderu Program Files, do którego zainstalowano CodeWarrior'a i przeniesienie go na platformę 64-bit umieszczając w odpowiadającym mu miejscu (w folderze Program Files (x86)). Drugim krokiem jest odnalezienie pliku  Mwregsvr.exe (C:\Program Files (x86)\Freescale\CodeWarrior for Microcontrollers V6.3\bin\), a następnie we właściwościach ustawić uruchamianie jako administrator i zgodność z systemem operacyjnym Windows XP SP3. Po wykonaniu tego zadania, należy odnaleźć w tej samej ścieżce plik regservers.bat, uruchomić go i na wszystkie pytania odpowiedzieć głośno i wyraźnie "TAK! ZGADZAM SIĘ".
Co jeszcze? Nic. To wszystko. Pozostaje zainstalować sterowniki USBDM (najnowsze do ściągnięcia tutaj: 
http://usbdm.sourceforge.net/). 

Najnowsze drivery USBDM to 4.9.0 - lepiej działają pod Win7 niż starsze wersje.

Życzymy udanej migracji.