Oprogramowanie

Tworzenia aplikacji dla Androida

Środowiska programistyczne

  • CodeWarrior - świetne zintegrowane środowisko dla mikrokontrolerów Freescale. Jest kilka jego wersji dla różnych rodzin mikrokontrolerów, osobiście polecam starsze (tzw. Classic, _nie_ Eclipse!). Wbrew oficjalnym wymaganiom systemowym, wersja CW 6.3 for Microcontrollers działa zarówno pod  Win-XP, Win7, Win7-64bit. Szczegóły: zajrzyj do sekcji "Porady".
  • ProcessorExpert - instalując CodeWarrior automatycznie instalujesz narzędzie znakominie ułatwiające konfigurację mikrokontrolera i jego układów peryferyjnych. W pełnej wersji środowiska CW narzędzie PE ma mnóstwo dodatkowych możliwości, ale bezpłatna podstawowa wersja też jest niezła.
  • VisualStudio - nie polecam 2012 (tę wersję najlepiej będzie przeczekać, analogicznie jak Vistę). Jak na razie najlepsze środowisko programistyczne Microsoftu to VS2010

Inne

  • EAGLE - jedno z bazpłatnych narzędzi do projektowania PCB, popularne na świecie, ale z naszych subiektywnych wrażeń po testach wynika, że wygodniejszy jest KiCAD
  • KiCAD - jeśli chodzi o bezpłatne narzędzie do projektowania PCB, to jak na razie nie znaleźliśmy lepszego ;) Bardzo ważną zaletą w porównaniu do EAGLE jest to, że potrafi prawidłowo generować pliki PS (PostScript), co pozwala na łatwe wykonananie wielu różnych prototypów PCB na jednym wydruku i na jednym laminacie w OpenLab.
  • Br@y terminal - bezpłatny i po prostu świetny. Wygodny, nie wymaga instalacji - wystarczy uruchomić EXE. Obsługuje nietypowe prędkości transmisji (baudrate). Logowanie do pliku, przesyłanie plików przez port szeregowy, obsługa makr. Potrafi nawet narysować wykres (graficznie) odbieranych danych, można 2 kliknięciami zrobić sobie z niego prosty oscyloskop.
  • REFLEX FS - nauka latania wirtualnymi modelami na prawdziwej aparaturze sterującej.